1953-02-28 mistrzostwa indywidualne

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mistrzostwa indywidualne
prawdopodobny terminRelacje z zawodów

"Szyszko-Bohusz przegrywa z Bereżeckim" -
Echo Krakowa

Szyszko-Bohusz przegrywa z Bereżeckim

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
Ostatnio rozpoczęto w Krakowie finałowe spotkania o indywidualne mistrzostwo woj. krakowskiego seniorów w szachach na rok 1953.

W grach finałowych udział biorą: Gierowski (Górnik Bochnia), Bereżecki. Ruszczycki, Matejko. Puchalski (Ogniwo Kraków). Wałek (Wł Trzeb) Wessely, Leśniak (Ogn. Kr.). Dąbrowski (Kol. N. Sącz), Harmata (Ogn. Kr.). Major (Kol. Kraków), Święcicki (AZS Kr.). Szyszko Bohusz (Ogn. k.r.) i Lipowy (Kol. N. Sącz). W rozegranych partiach I rundy wyniki były następujące: Bereżecki wy grał z Szyszko Bohuszem. Święcicki wygrał z Ruszczyckim, Harmata zwyciężył Puchalskiego, Dąbrowski przegrał z Wałkiem. Pozostałych partii nie dokończono.

Rozgrywki odbywają się codziennie w godz. od 16.30 — 21.30 w WDK ZZ.
Źródło: Echo Krakowa nr 52 z 1 marca 1953


"ŚWIĘCICKI (AZS) — MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W SZACHACH" -
Echo Krakowa

ŚWIĘCICKI (AZS) — MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W SZACHACH

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W ostatniej rundzie szachowych mistrzostw woj. krakowskiego uzyskano na stępujące rozstrzygnięcia:

Święcicki wygrał z Berezeckim, Szysl ko - Bohusz przegrał z Bierowskim, major pokonał Ruszczyckiego, Harmata zwyciężył Matejkę, Dąbrowski przegrał z Puchalskim, a Wałek zwyciężył Leśniaka.

W wyniku rozgrywek pierwsze miejsce i tytuł mistrza województwa zdobył Święcicki (AZS Kr.) — 9,5 pkt, przed Harmatą (Ogn) 8 pkt, i Wesselym (Ogn) 7,5 pkt. Dalsze miejsca zajęli: Ruszczyć ki I Berozecki po 7 pkt, Puchalski, Szyszko - Bohusz i Wałek po 6,5 pkt, Bierowski 6 pkt, Major 5 pkt, Matejko 4 pkt, Leśniak 3.5 pkt i Dąbrowski 1 pkt.

Zdobywcy dwu pierwszych miejsc — Święcicki i Harmata — zakwalifikowali się do półfinałowych rozgrywek o indywidualne mistrzostwo Polski. Harmata i Ruszczycki uzyskali natomiast za osiągnięte w mistrzostwach wojewódzkich wyniki pierwszą kategorię.
Źródło: Echo Krakowa nr 67 z 19 marca 1953