1953-06-04 Kielce - Kraków 2:6

"Gładkie zwycięstwo w meczu piłkarskim" -

Gładkie zwycięstwo w meczu piłkarskim

KRAKÓW-WARSZAWA 4:0 (3:0)

KRAKÓW: Jurowicz (Pajor), Flanek (Słaboszewski), Szczurek (Dudek) Durniok, Kolasa. (Snopkowski), Mazur, Mordarski (Wawrzusiak), Kowal, Uznański, Jaśkowski, Kotaba. Warszawa: Paprotny (Pałasz), 0chmański, Szaflarski, Budziński. Brzozowski, (Cionek), Bieniek, Jerominek, Jazłowiecki, Wiśniewski, Gogolewski, Pulikowski. BRAMKI Strzelili: W 1 min. Kotaba, w 44 min. Kolasa, w 45 min. Kotaba. w 85 min. Kowal. Sędziował bardzo dobrze inż. Olewski.

Kraków miał zdecydowaną przewagę w pierwszej części gry i w tym okresie czasu zapewnił sobie zwycięstwo. Doskonale grające linie defensywne Krakowa me dopuściły przeciwnika do. głosu, a pomocnicy wydatnie wspierali własny atak. Piłka chodziła od nogi do nogi, ale na polu karnym przeciwnika napastnicy krakowscy marnowali doskonałe pozycje podbramkowe, nie trafiając do celu. W 1 min. Mordarski strzela ostro, a biegnącą wzdłuż piłkę Kotaba posyła do siatki. Kolejne ataki Krakowi przez czterdzieści kilka minut nie przynoszą rezultatu i dopiero w 44 min. po ładnym zagraniu Mordarskiego i Kolasy ten ostatni podwyższa wynik na 2:0 W ostatniej minucie pierwszej części gry Jaśkowski strzela, Paprotny wprawdzie broni, ale pił ka dochodzi do Kola by. który płaskim strzałem ustala wynik do przerwy. Zmiany poczynione w drużynie krakowskiej wybitnie osłabiły zespół gospodarzy i do głosu coraz częściej do chodzą warszawiacy. Dwukrotnie Jerominek, a trzykrotnie Jazłowiecki znaleźli się w idealnych pozycjach podbramkowych, ale strzały tych napastników przeszły obok celu — natomiast pod koniec gry Kowal przedziera się pod bramkę warszawską mija kolejno Szaflarskiego, Pałasza i .Budzińskiego i z najbliższej odległości strzela ostatnią bramkę. Mecz prowadzony był w przyjacielskiej atmosferze, toteż sędzia inż. Olewski miał ułatwione zadanie. W drużynie krakowskiej na wyróżnienie zasłużyli: Szczurek, Durniok, Kolasa, Mordarski i Kolaba. W drużynie warszawskiej — Brzozowski i Bieniek.