1953-09-17 zawody strzeleckie

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

zawody strzeleckie


Relacje z zawodów

"Sukcesy młodych zawodników na turnieju strzeleckim Ogniwa" -
Echo Krakowa

Sukcesy młodych zawodników na turnieju strzeleckim Ogniwa

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
UKOŃCZONY w dniu 19 bm. trzydniowy turniej strzelecki z udziałem zawodników Gwardii, LPZ, Ogniwa i OWKS, dał przegląd strzelectwa krakowskiego, odsłaniając Jego mocne i słabe punkty. Do mocnych należy zaliczyć ogólne podniesienie wyników w konkurencji pistoletowe! (widoczne to jest szczególnie u zawodników LPZ) oraz wysoką formę zawodników OWKS. którzy wykazali że w karabinku sportowym stanowią bardzo silny zespól.

Młoda sekcja strzelecka Gwardii zapisała. na swa konto pierwszy poważny sukces uzyskując szereg dobrych miejsc. Zespół Ogniwa pochwalić się mc że wieloma młodymi, utalentowanymi zawodnikami.

Młodzi nieznani jeszcze zawodnicy nawiązywali niejednokrotnie równorzędną walkę z rutynowanymi mistrzami, wychodząc z niej nierzadko obronną ręką. Fakt ten Jest najcenniejszą zdobyczą turnieju i powinien zachęcić ja równo WKKF jak i poszczególne sekcje strzeleckie do jak najczęstszej organizowania podobnych turniejów. W punktacji ogólnej turnieju zwyciężył OWKS i zdobył puchar przechodni ufundowany przez gospodarza turnieju Ogniwo..

Rozdanie nagród odbędzie się dniu 23, tj. w piątek w świetlicy Ogniwa przy ul. Smoleńsk 18.
Źródło: Echo Krakowa nr 253 z 23 października 1953