1955-08-25 turniej Goeteborg

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

turniej Goeteborg
data prawdopodobnaRelacje z zawodów

"Pierwsze zwycięstwo Śliwy" -
Gazeta Krakowska

Pierwsze zwycięstwo Śliwy

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Mistrz Polski Śliwa odniósł pierwsze zwycięstwo na międzystrefowym, turnieju szachowym w Goeteborgu. W dogrywce z 5 rundy pokonał on Jugosłowianina Rabata.

W innych dogrywkach uzyskano wyniki: Najdort (Argentyna) przegrał z Guimardem (Argentyna). Stahlberg (Szwecja) zremisował z Panno (Argentyna), Unzicker (NRF) zremisował z Medina (Wenezuela), Pilnik (Jugosławia), pokonał Fuderera (Jugosławia).
W 6 randzie dokończono dalsze trzy partie: Spasskj- Heller (oba i ZSRR), Sza bo (Węgry)—Rabar (Jugosławia) i Donner (Holandia)—Dachman (CSR)wszystkie zakończyły się remisowo.
Po 6 rundach prowadzi Bronsztein (ZSRR) — 4 pkt. przed Iliwickim (ZSRR) i Pan¬no (Argentyna), którzy małą również po 4 pkt.. ale o jedną grę więcej.

W 7 rundzie Śliwa gra z mistrzem USA Bisquierem.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 296 z 26 sierpnia 1955


"Remis i porażka Śliwy w Goeteborgu" -
Gazeta Krakowska

Remis i porażka Śliwy w Goeteborgu

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
SZTOKHOLM. Na międzystrefowym turnieju szachowym w Goeteborgu dogrywano odłożone partie z 17 i 18 rundy. Śliwa zremisował z Holendrem Donnarem i przegrał z Węgrem Szabo.
Do zakończenia turnieju pozostał, jeszcze trzy rundy spotkań. W tabeli nadal prowadzi Bronsztein (ZSRR) — 13 pkt., przed Keresem (ZSRR) i Panno (Argentyna) — po 11 pkt., Hellerem i Petrosjanem (obaj ZSRR) i Szabo (Węgr.,) — po 10 pkt.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 222 z 17 września 1955