zawody kolarskie

"Piękny sukces Biedronia w wyścigu za motorami" -

Piękny sukces Biedronia w wyścigu za motorami

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Coraz lepiej pod względem sportowym. i organizacyjnym udają się krakowskie „czwartki kolarskie", organizowane przez sekcją kolarską Cracovii. W ostami czwartek startowało 23 kolarzy z Cracovii, Gwardii, Garbami, Startu oraz CWKS Szczecin, wykazując dobrą formę.

W finale sprintu na 200 m zwyciężył Musiał Cracovia 13,8 sek. przed Włodkiem (Gwardia) i Sionią (Cracovia). Bieg australijski wygrał Rozwadowski (Garbarnia) w czasie 5.13 min. przed Stalą (Cracovia). Ten sam zawodnik wygrał wyścig na 60 okrążeń toru, zdobywając 11 pkt, przed Sędzimirem (Start) 3 pkt, Bąkiem (Garbarnia) 3 pkt., Lupą (Garbarnia) 2 pkt. i Falandyszem (Cracovia) 1 pkt. W wyścigu tym bardzo dobrze jechał Wasinczyński z Gwardii, który wygrał 1 lotne finisze, jednak na skutek niedyspozycji wycofał się po 42 okrążeniu. Wasiuczyński wygrał poprzedni wyścig na 4000 m na czas, uzyskując 5.34 min. II miejsce zajął Kwinta Cracovia 5,48 min.

Bardzo emocjonujący był wyścig na 40 okrążeń za motorami. Startowało 4 kolarzy. Wygrał Biedroń (Cracovia) za motorzystą Czuba w czasie 19,15 min., przed Musiałem (Cracovia) za Kumwińskim i Wcisłą (Cracovia) za Morawskim.
Źródło: Dziennik Polski nr 215 z 9 września 1955