zawody kolarskie

"Szósty czwartek kolarski w Krakowie" -

Szósty czwartek kolarski w Krakowie

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Szósty czwartek kolarski rozegrany został w obsadzie miejscowych kojarzy i obejmował tylko cztery konkurencje.

Bieg drużynowy na 400 m wygrała Wisła (Wasiuczyński, Becker. Sulko) w czasie 5.23,8 przed Garbarnią (Lupa, Rozwadowski, Bak) 5,80,1. Drugi bieg wygrała Cracovia I (Musiał, Biedroń, Sułkowski) w czasie 5,34,0 przed Cracovią II 5,59,2.

W biegu rozstawnym z doganianiem (na 8 okrążeń toru) zwyciężył Putek (Garbarnia) w czasie 7,10,0 przed Rymkiem (Start). Bieg na 60 okrążeń toru (27 km) wygrał Sułko (Wisła) w czasie 39,55,0 1 10 pkt. przed Lupą (Garbarnia) 8 pkt. i Rozwadowskim (Garbarnia) 7 pkt. Czwartym i ostatnim punktem dnia był wyścig za motorami, w którym zwyciężył Biedroń (Cracovia) za Frankowskim w czasie 18,50,0 przed Bąkiem (Garbarnia) za Morawskim i Siekierskim (Start) za Wątrobą.

W dniu wczorajszym byliśmy znów świadkami podawania wyników i nazwisk zawodników staroświeckim zwyczajem — tubą.
Źródło: Dziennik Polski nr 227 z 23 września 1955