1955-11-27 mistrzostwa Krakowa

mistrzostwa Krakowa

"Mistrzostwa Krakowa w tenisie stołowym" -

Mistrzostwa Krakowa w tenisie stołowym

Przez trzy dni toczyły się zacięte spotkania tenisa stołowego o mistrzostwo Krakowa, przy udziale tylko sklasyfikowanych zawodników. Turniej ten, zorganizowany przez Miejski Komitet Kultury Fizyczne; zgromadził najlepszych pingpongistów naszego miasta.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dobosz (Cracovia) przed Lisinskim (Cracovia). Malkiewiczem (AZS) i Pachlą (Start Stare Miasto). Na dalszych miejscach uplasowali się: 5) Samborski (Sparta Energetyka), 6) Marcowski, 7) Redner, 8) Kursa (wszyscy Budowlani Nowa Hula).

Z zawodniczek najlepszą okazała się Ratzko (AZS) zdobywając pierwsze miejsce przed Wdowiarz (Start Krakus). Bielecką (Sparta Dąbski). Klinik (Sparta Dąbski). Kolejność dalszych zawodniczek przedstawia się następująco: 5) Gorkowska (Kolejarz Prokocim). 6) Poznańska (Spa ta Dąbski). 7) Dorożyńska (AZS). 8) Bełz (Garbarnia) W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyła para Dobosz. Mamczarczyk. 2) Lisiński. Samborski. 3) Kaczmarczyk. Małkiewicz. 4) Bezwiński, Pawłowski. W grze podwójnej kobiet pierwsze nuejs.ee zajęła para Dorożyńska. Ratzko. 2) Bielecka. Klinikowa, 3) Slósarzówna. Poznańska. 4) Masłowska. Iwaniak.

W grach mieszanych zwyciężyła para Ratzko. Cyrus. przed parą Klinikowa. Dobosz. 3) Slósarzówna, Kursa, 4) Bielecka, Lisiński.
Źródło: Echo Krakowa nr 285 z 30 listopada 1955