1956-02-01 Cracovia - Start Nowy Targ 10:1

Kraków, lodowisko Cracovii al. Puszkina, środa, 1 lutego 1956, 18:00

Sędzia: Bielecki i Stachura z Krakowa

Opis zawodów

"11 razy zabłysło czerwone światełko..." -

11 razy zabłysło czerwone światełko...

20-stopniowy mróz wyludnił wczoraj wieczorem Kraków. Nieliczni przechodnie spieszyli się, by ja>k najszybciej znaleźć się w domu. Jedynie hokeiści Cracovii byli w swym żywiole i nie zważając na mróz rozegrali spotkanie o mistrzostwo klasy wojewódzkiej ze Startem Nowy Targ wygrywając 10:1 (2:0, 2:1, 6:0). Aż jedenaście razy zapalało się czerwone światełko nad bramkami po każdorazowym strzeleniu gola, z czego nad bramką Startu zabłysło 10 razy, a tylko jeden raz nad bramką Cracovii. Nieliczna wprawdzie lecz wytrwała garstka krakowskich zagorzałych zwolenników hokeja nie zwracając uwagi na zimno, głośno dopingowała swych pupilków, którzy w trzeciej tercji dali skuteczny pokaz strzelecki zdobywając w tym okresie 6 bramek. Zdobywcami bramek dla Cracovii byli; Christ 3, Masaczyński i Radwański po 2, Gołąbek, Kotaba i Ostrowski po 1. Honorową bramkę dla Startu zdobył pod koniec drugiej tercji Sieńka. Sędziowali: Bielecki i Stachura z Krakowa.
Źródło: Echo Krakowa nr 28 z 2 lutego 1956