1957-01-27 mistrzostwa województwa

mistrzostwa województwa

data prawdopodobna

"Ratzki (AZS) I Bekasz (Cracovia) obronili mistrzowskie tytuły w turnieju ping - pongowym woj. krakowskiego" -

Prawdziwą rewelacją rozgrywek tenisa stołowego o mistrzostwo województwa krakowskiego okazał się młody, bo 16 letni reprezentant Startu (Stare Miasto) — Sajak. Najpierw niespodziewanie wyeliminował tegorocznego mistrza Krakowa Lisińskiego, wygrywając 3:1, a następnie sprawił jeszcze większą niespodziankę zwyciężając znanego zawodnika Cracovii — Mamczarczyka. W wyniku dalszych zwycięstw młody ping-pongista Startu dobrnął do finału turnieju, gdzie w meczu z obrońcą mistrzowskiego tytułu — Doboszem przegrał 0:3. W spotkaniu tym doświadczenie i rutyna reprezentanta Cracovii wzięła górę nad młodością. W każdym razie drugie miejsce Sajaka w turnieju rozegranym przy udziale najlepszych ..rakiet” województwa zasługuje na szczególną uwagę. Kolejność dalszych miejsc: 3 i 4 (ex aeouo) Samborski. Korus. (Stal Tarnów). 5) Cyrus (AZS Kraków). 6) Marcowski (Budowlani Nowa Huta). 7) Pacholski (AZS Zakopane), 8) Ogieło (Start Kalwaria).

Wśród kobiet mistrzowski tytuł obroniła Ratzko (AZS). 2) Dorożyńska (AZS). 3) Lida (AZS). 4) Molek (Sparta Zak).5) Bielecka, 6) Sięklińska, 7) Klinik, 8) Ślusanzówna wszystkie Sparta Dąbski. Pech prześladował Lidę, która w wyniku losowania spotkała się już w półfinale z Ratzko, tracąc szansę na ewentualne zajęcie drugiego miejsca. Pięciu pierwszych zawodników i dwie zawodniczki re prezentować będą okręg krakowski w nadchodzących mistrzostwach Polski w Warszawie. W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyła para Korus, Samborski (Stal Tarnów) przed parą Lisiński, Ogieło, a w grze podwójnej kobiet pierwsze miejsce zdobyła para Ratzko, Lida (AZS) przed parą Bielecka, Sieklińska (Sparta Dąbski). W grze mieszanej zwyciężyła parą Ratzko, Korus.

Ogółem w mistrzostwach wzięło udział 11 zawodniczek i 50 zawodników.
Źródło: Echo Krakowa nr 23 z 28 stycznia 1957