Szwabenthan

Opis zawodów

"Dziś o 1,30 w nocy Cracovia pokonała AZS Zakopane 11:7 w hokeju" -

Dziś o 1,30 w nocy Cracovia pokonała AZS Zakopane 11:7 w hokeju

Dzisiaj o godzinie 1.30 w nocy zakończył się na Torkacie finałowy mecz hokejowy o tytuł mistrza krakowskiej ligi wojewódzkiej i prawo reprezentowania naszego okręgu w eliminacyjnych spotkaniach o wejście do II ligi. Po niesłychanie nerwowej grze, wynikającej z dużej stawki meczu, Cracovia pokonała AZS Zakopane 11:7 (5:2, 1:5,5:0).

Po wygranej pierwszej tercji, w drugiej zawodnikom Cracovii niespodziewanie odmówiły nerwy posłuszeństwa i przegrali 1:5. Szczególnie niepewnie bronił w tej tercji bramkarz Cracovii Pietruszka, który został w trzeciej tercji zastąpiony przez rezerwowego Mruka.

Biało-czerwoni opanowali się jednak przed decydującą trzecią tercją i grając Już spokojnie i mądrze taktycznie, rozstrzygnęli Ją na swoją korzyść, wygrywając ogółem 11:7 i kwalifikując się do rozpoczynających się Jutro w Katowicach rozgrywek o wejście do II ligi.

Największą ilość bramek dla Cracovii zdobył T. Kopczyński — 5, Dutkiewicz 3, Christ, Szwrabenthan i Radwański po jednej.
Źródło: Echo Krakowa nr 44 z 21 lutego 1957