1957-07-07 Cracovia - Olsza II Kraków 4:3

Cracovia - Olsza II Kraków 4:3

data prawdopodobna

"Tenisiści Cracovii zdobywają mistrzostwo województwa krakowskiego. Biało-czerwoni będą walczyć o awans do ekstraklasy" -

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2
OSTATNIO zakończyły Się drużynowe mistrzostwa województwa w tenisie na rok 1957. Tytuł mistrza i prawo udziału w rozgrywkach o wejście do ligi zdobyła Cracovia po ostatnich zwycięstwach nad Nadwiślanem 5:2 i nad Olszą Ib 4:3.

SZCZEGÓLNIE to ostatnie spotkanie było bardzo zacięte. Dużą sensację sprawił Faruzel (Olsza), który pokonał (po raz pierwszy) Zawadzkiego 5:7, 6:3, 6:0, 6:4. Po tym świetnym dla Olszy początku tenisiści Cracovii opanowali się i doprowadzili wynik meczu do 4:3 na swoją korzyść. Dla Olszy dalsze dwa punkty zdobył Faruzel po zwycięstwie nad Christem 5:7, 7:5, 6:1, 6:3, oraz singlu kobiet, w którym Olsza zdobyła punkty w.o-. W pozostałych spotkaniach Pieczara (Olsza) przegrał z Zawadzkim 1:6 , 2:6 (trzeciego seta Pieczara oddał walkowerem), oraz Christ po zwycięstwie nad Pieczarą 6:4, 6:3, 6:8, 3:6, 6:2. Obie gry podwójne zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych: Malinowska, Zawadzki wygrali z parą Pieczara, Dańda 6:4, 6:4, a Christ, Zawadzki z Pieczarą i Kopaczem 6:3, 6:2, 10:8.

WYŁONIENIE drużyny mistrza województwa zbiega się z połową sezonu tenisowego. Z tej okazji pozwolimy sobie na podanie klasyfikacji tenisistów krakowskich. MĘŻCZYŹNI: — 1. Nowak (Nadwiślan), 2. Kurman (F-blok), 3. Faruzel (Olsza), 4. Zawadzki (Cracovia), 5. Kopacz (Olsza), 6. Christ (Cracovia), 7. Horain (Nadwiślan). 8. Skipiała (Fablok), 9—11. Hirszel (Cracovia), Pieczara (Olsza) i Skąpski (Cracovia). Nie sklasyfikowaliśmy kilku dobrych tenisistów (Szymkiewicz, Wayda. T. Kołcz, Szram i inni), którzy rozegrali w bieżącym sezonie zbyt mało spotkań.

Wśród kobiet klasyfikacja nasza wygląda następująco: 1. Fogelmanówna, 2. Dańda (obydwie Olsza), 3. Zięba (Fablok), 4. Holocher (Nadwiślan), 5. Krawczykówna (Tarnovia).
Źródło: Echo Krakowa nr 158 z 8 lipca 1957