1957-11-26 Baildon Katowice - Cracovia 5:1

Opis zawodów

• 27 listopada 1957 Baildon Katowice - Cracovia 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) - 1 kolejka [1]

"Baildon — Cracovia 5:1 w hokeju na lodzie" -

Baildon — Cracovia 5:1 w hokeju na lodzie

DEBIUT hokeistów Cracovii w II lidze nie powiódł się. Pierwsze spotkanie rozegrane wczoraj na „Torkacie", przyniosło porażkę 1:5 (0:1, 0:2, 1:2). Jedynie w pierwszej tercji krakowianie stanowili lepszy zespól, mając trzy okazje do zdobycia bramki. W 11 i III tercji gra była bardzo ostra, w wyniku której co chwila któryś z zawodników obydwóch drużyn wędrował na ławkę kar. W drugiej tercji bramkarz Cracovii — Pietruszka doznał kontuzji i do końca meczu zastępował go Mruk, wywiązując się zresztą dobrze ze swego zadania.

Bramki dla Baildonu zdobyli: Masław 3, Jędrysik i Pietkiewicz po 1. Dla Cracovii jedyną bramkę uzyskał mgr Więcek.

Warto dodać, że mecz wczorajszy był filmowany przez Śląską Telewizję, która dokonała próbnych zdjęć przed swoją premierą w dniu 3 grudnia br.
Źródło: Echo Krakowa nr 277 z 27 listopada 1957