mistrzostwa Krakowa

Dobosz

"Dobosz mistrzem Krakowa w tenisie stołowym" -

Dobosz mistrzem Krakowa w tenisie stołowym

Ping-pongista Cracovii Dobosz, jeszcze raz udowodnił swą wyż¬szość nad pozostałymi zawodnikami tenisa stołowego zdobywając mi¬strzostwo Krakowa na rok 1957.

W finałowym meczu Dobosz po¬konał Sajaka (Wisła) 3:1. W spotkaniu o 3 miejsce Kursa (Wanda Nowa Huta) wygrał z Bodzoniem (Cracovia) 3:1, a w meczu o 5 lokatę Lisiński (baz przynależności klubowej) wygrał z Pachlą (Wisła) 3:0. W spotkaniu o 7 miejsce Marcowski (Wanda) pokonał lipińskiego (Cracovia) 3:1.
Warto zaznaczyć, że Dobosz w drodze do finałów stoczył najtrudniejszą walkę z Pawłowskim (Wisła) wygrywając z nim 3:2, przy czym zawodnik Wisły prowadził !:0 i w trzecim secie 17:12.
W mistrzostwach startowało 61 zawodników, w czym kilku doskonale zapowiadających się ping-pongistów Wisły (b. zawodników Startu Stare Miasto — mistrza ligi okręgowej).

Mistrzostwa Krakowa w konkurencji kobiet rozegrane zostaną w nadchodzącą niedzielę, a w środę 18 bm. odbędą się w sali Energetyki przy ul. Wadowickiej mistrzostwa miasta w grach podwójnych kobiet 1 mężczyzn, oraz w grach mieszanych.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 299 z 16 grudnia 1957