1957-12-18 Cracovia - Stocznia Gdańsk 5:0

podczas meczu

Opis zawodów

"Pierwszy sukces hokeistów Cracovii" -

Pierwszy sukces hokeistów Cracovii

Wczoraj w rodzinach przedpołudnioowych odbył się pierwszy w tym sezonie w Krakowie mecz hokejowy. Cracovia w meczu o mistrzostwo II ligii pokonała Stocznię Gdańsk 6:5 (2:1, 3.1, 1:3).

Sam mecz stał na przeciętnym poziomie, ale ze względu na pokaźną ilość bramek, należał, do emocjonujących.
Cracovia na zwycięstwo zasłużyła, a cyfrowo mogło wypaść ono znacznie korzystniej dla gospodarzy, gdyby nie najsłabszy ich punkt — bramkarz Pietruszka. Ponosi on winę za utratę co najmniej 3 bramek, które wcale nie były trudne do obrony.
Do najlepszych zawodników krakowskich należeli: Więcek w obronie oraz Dutkiewicz i Korzeniak w pierwszym ataku. Pozostali gracze Cracovii mają jeszcze dość poważne braki głównie w szybkości jazdy I w kondycji.
Również i na hokeistach gdańskich znać jeszcze duże braki w jeździe i opanowaniu krążka. W pierwszej tercji bramki dla gospodarzy zdobyli po ładnych akcjach ataków. Dutkiewicz i Montean. Dla Stoczni strzelcem bramki był Michalski. W drugiej tercji Cracovia podwyższyła wynik ze strzałów Więcka 2 1 Ko- Korzeniaka, podczas gdy Stocznia strzeliła drugą bramkę przez Michalak lego. W trzeciej tercji goście zdobywają niespodziewanie 2 bramki przez Rusiowskiego i samobójczego strzału Zboźenia, ale gdy wynik brzmiał 5:4, Cracovia strzela bramkę przed Radwańskiego. W przedostatniej minucie geście uzyskują ostatni punkt, a strzelcem 5 bramki jest Żołędzlowski.

Sędziowali: mgr Przewięda i Madejo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 302 z 19 grudnia 1957

• Cracovia - Stocznia Północna Gdańsk 5:0 (WO) - 4 kolejka (zweryfikowano jako walkower dla Cracovii) [1]