(1:0; 1:5; 3:2)

Opis zawodów

"Zwycięstwem nad AZS kończy Cracovia rozgrywki" -

Zwycięstwem nad AZS kończy Cracovia rozgrywki

W ostatnim meczu hokejowym o mistrzostwo II ligi Cracovia pokonała w Katowicach tamtejszy AZS 7:5 (0:1, 5:1, 2:3). Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Więcek, Korzeniowski i Gołąbek po 2 oraz Kopczyński, a dla AZS Gawliczek i Górny po 2 i Pokładnik — Zawody prowadzili Ferenc (Śląsk) i Rybicki (Łódź).
Cracovia zagrała bardzo ambitnie i zwycięstwo jej jest całkowicie zasłużone. O wyniku meczu zadecydo¬wała chyba druga tercja, kiedy to Cracovia grając bardzo dobrze, wy¬ciągnęła ze stanu 0:3 na 5:2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 55 z 6 marca 1958

"Hokeiści Cracovii wygrywają …" -

Hokeiści Cracovii wygrywają …

WCZORAJ w Katowicach na lodowisku „Torkat” odbył się mecz hokejowy o mistrzostwo II ligi, pomiędzy miejscowym AZS-em a Cracovią. Zwyciężyli krakowianie 7:5 (0:1, 5:1. 2:3). Bramki zdobyli, dla zwycięzców — Więcek, Korzeniak. oraz Gołąbek po 2 i T. Kopczyński 1, dla pokonanych — Gawliczek 1 Górny po 2, oraz Pokładnik 1. Sędziowali pp. Ferenc (Katowice) i Rybicki (Łódź). Akademicy z Katowic walczyli w tym meczu o byt w II lidze i w 3 minucie II tercji prowadzali nawet 2:0. Od tego momentu do głosu doszli hokeiści Cracovii, zdobywając kolejno 5 bramek. W III tercji gra jest bardzo zażarta i obie drużyny zdobywają kolejno po 2 bramki. Wynik 7:4 dla krakowian utrzymuje się do ostatniej minuty meczu, i dopiero w ostatniej sekundzie Gawliczek zdobywa 5 bramkę dla gospodarzy.
Źródło: Echo Krakowa nr 54 z 6 marca 1958

• 5 marca 1958 AZS Katowice - Cracovia 5:7 (1:0, 1:5, 3:2) - 14 kolejka [1]