1958-08-31 zawody kolarskie

zawody kolarskie

"Słoński wygrywa wyścig kolarski" -

Słoński wygrywa wyścig kolarski

NA szosie katowickiej odbył się wczoraj ogólnopolski wyścig kolarski zorganizowany przez SKS Cracovię. Wyścig został rozegrany w czterech kategoriach.

Wśród kobiet, które startowały na trasie dług. 25 km, pierwsze miejsce zajęła Fąfrowicz (LZS Nowy Targ) uzyskując czas 48 min. przed Osadzińską (Cracovia) — 43.30 min. Na trasie Kraków — Jaworzno — Kraków, (długości 180 km) startowali zawodnicy licencjonowani . Zwyciężył Słoński (Wisła) — 4.15.30 godz., wyprzedzając swojego kolegę klubowego Masłowca — 4.15.35 godz.

Najszybszym kolarzem wśród Karłowiczów „A” okazał się Robakowski (Victoria Częstochowa), który wygrał wyścig na trasie 100 km a wśród kartowiczów „B’1, którzy mieli do pokonania dystans 50 kun. triumfował zawodnik Korony Lubach.
Źródło: Echo Krakowa nr 202 z 1 września 1958