(3:6)

"Szczypiórnistki Cracovii z trudem pokonały AKS Chorzów 11:8" -

Szczypiórnistki Cracovii z trudem pokonały AKS Chorzów 11:8

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
W drugim dniu mistrzostw Polski w szczypiórniaku 7-osobowym kobiet nikt nie spodziewał się niespodzianki, której omal nie spowodowała jedna z drużyn pretendujących do tytułu mistrza Polski — Cracovia. Mecz z AKS zapowiadał się bardzo sensacyjnie, gdyż w pierwszym okresie gry chorzowianki uzyskały prowadzenie 3:1 i pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 6:3 dla drużyny chorzowskiej. Niewielu było na sali, którzy liczyliby na zwycięstwo biało-czerwonych.

Przerwa okazała się Jednak zbawienna dla drużyny krakowskiej. Krakowianki zdały sobie sprawę, że jedynie agresywne krycie i rozsądek w grze może w tym meczu przynieść zwycięstwo. Tak się też stało. Krakowianki skupiły się, zaczęły dokładnie kryć chorzowianki, a wynik po prostu w minutach ulegał zmianie. Z niekorzystnego dla siebie stosunku Cracovia „wyciągnęli” na 6:3, wyrównała na 6:6. a celny strzał Szwabowskiej przyniósł prowadzenie 7:6. AKS próbował Jeszcze „zripostować”, wyrównał na 7:7, ale bardzo przytomna gra Piwowarczyk przyniosła dalsze bramki, które zadecydowały o wyniku spotkania. Ostatecznie mecz. zakończył się zwycięstwem Cracovii 11:8 (3:6). Bramki dla Cracovii uzyskały: Szwabowska 4. Masaczyńska i Piwowarczyk po 3. Tobola 1. dla AKS Hildebrand 3, Milhelm 2. Setnik, Kaźmierczak i Wieczorek po 1.

W pierwszym spotkaniu AZS Katowice nie napotkał w zespole Włókniarza Łącznik na poważnego przeciwnika i odniósł zdecydowane zwycięstwo 16:5 (7:3). Spotkania prowadzili p.p. mgr Roch-Kowalski (Kraków) i Truszczyński (Poznań).
Źródło: Dziennik Polski nr 21 z 25 stycznia 1959