1959-03-01 Cracovia - Polonia leszno 87:47

Kraków, hala WKKF, niedziela, 1 marca 1959, 17:15

47

(47:23; :; :; :)

"Koszykarze biało-czerwonych triumfalnie wracają do pierwszej ligi" -

Koszykarze biało-czerwonych triumfalnie wracają do pierwszej ligi

W pięknym stylu koszykarze Cracovii zapewnili sobie awans do I ligi, zwyciężając wczoraj wysoko Polonię Leszno 87:47 (47:23).

Punkty dla Cracovii zdobyli: Winnicki 27, Korpak 25, Zagórski 18, Kowalski 11, Odziewa 4, Mellibruda 2. Dla gości najwięcej punktów uzy¬skali najlepsi ich gracze Nowak 21 i Bączkowski 10. Sędziowali Morawawski i Kotlarek z Wrocławia.
Już na przerwie kibice Cracovii przyszykowali transparent „Witamy Cracovię w I lidze”. I rzeczywiście wynik do przerwy 47:23 gwarantował zwycięstwo. Szybki atak Cracovii w 10 min. gry zapewnił prowadzenie 21:9. Dobrze grający poloniści nie mogli sobie poradzić z „kryciem każdy swego". Koncert gry dał Winnicki, a dzielnie mu sekundowali Zagórski i Kowalski chociaż i pozostali koledzy grali bardzo ambitnie. Jeszcze do końca rozgrywek pozostało Cracovii — 2 mecze ale wynik ich nie wpływa na wejście krakowian do ekstraklasy.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie, trenerowi mgr. Grochalowi i kier. Prochownikowi.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 51 z 2 marca 1959