zawody kolarskie

podczas zawodów

"Dublet A. Waltera na torze betonowym" -

Dublet A. Waltera na torze betonowym

GŁÓWNYM punktem otwarcia sezonu motorowego w Krakowie, były wczorajsze ogólnopolskie zawody motocyklowe na betonowym torze Cracovii. W zawodach startowało 19 zawodników z Krakowa, Gdańska, Zakopanego i Gliwic.

Najciekawszy najbardziej emocjonujący był ostatni wyścig w klasie 250 ccm (kategoria wyścigowa) w którym porywającą walkę stoczyli krakowianin Walter (KKCiM Smok) z Majchrowskim (GKM Gliwice). Ze startu Wader wychodzi z kilkusekundowym opóźnieniem i przez 10 okrązeń (tyle bowiem wynosiła trasa biegu finałowego) goni zaciekle Ślązaka. Kilkakrotnie wy. daje sią. te jut, jut go minie, lecz nieźle faktycznie Jadący Majchcowski nie daj- się wyprzedzić. Dopiero na ostatnim wintu przed metą. Warterowi udaje się minąć przeciwnika i z przewagą 2 metrów wygrać wyścig.

W pozostałych biegach finałowych zwyciężyli: klasa 125 ccm (kategoria sportowa). Hebda S. (TKM Zakopane) przed Winnikiem (Smok). Koziołem (Cracovia) i Gindą (Cracovia). W kiasie 200 ccm (kategoria sportowa) pierwsze miejsce zdobył Walter (Smok) wyprzedzając 3. Hebdę (TKM Zakopane) I Króla (TKM Zakopano). Jadący w tym wyścigu Koprowski (Start) wpadł p:zy wyjściu z wirażu na bandę, upadł i doznał kontuzji. Klasa 350 ccm (kategoria sportowa) — 1. Jabłonowski (Cracovia), 2. Król (TKM Zakopane), 3. Śliwiński (Smok). W klasie 125 ccm (kategorii wyścigowej) zwyciężył bezapelacyjnie Kreft (Budowlani Gdańsk) przed Rogowskim (Juvenia).
Źródło: Echo Krakowa nr 85 z 13 kwietnia 1959