1959-06-07 zawody motocyklowe

zawody motocyklowe

"Najmłodsi i najstarsi motocykliści na starcie" -

Najmłodsi i najstarsi motocykliści na starcie

Krakowski LPŻ zorganizował wczoraj atrakcyjną Imprezę molo, cyklową. Na tej samej trasie, składającej się z dwu wzgl. 3 pętli startowali najmłodsi zawodnicy ubiegający się o licencje juniora, działacze krakowskich klubów o. raz oldboye.

Spośród 21 młodych zawodników wymagane do licencji minima u. zyskało 19. W grupie działaczy zwyciężył Guzik przed Leszczyńskim i Popiniakiem (wszyscy LPŻ).

Najciekawiej wypadł bez wątpienia start oldboyów. Z 9 startujących 8 zameldowało się na mecie, a kilku z nich zademonstrowało doskonalą jeszcze kondycję i wysoką klasę. Zwyciężył A. Kędra (Smok) — 19.pkt. Na dalszych miejscach uplasowali się: Kowal (Smok) — 22, znany objeżdżacz tras rajdów tatrzańskich Pradziad (Zakopane) — 39, prezes PZM inż. Kurek — 43, M. Maak (Cracovia) — 50. Hryniewiecki (LPŻ) — 71, Toliński (Smok) — 74 i Kawa (LPŻ) — 78 pkt. Zespołowo zwyciężył Smok (Kędra, Ko. wal, Toliński) przed LPŻ Kr. (Kurek, Hryniewiecki, Kawa).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 135 z 8 czerwca 1959