1959-07-22 Bielawianka Bielawa - Cracovia 3:3
1959-07-22 Cracovia Ib- Cracovia II 10:4

"3 miejsce piłkarzy KRAKOWA po zwycięstwie nad repr. Sofii 4:1" -

3 miejsce piłkarzy KRAKOWA po zwycięstwie nad repr. Sofii 4:1

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2
Wczoraj zakończył się turniej piłkarski o „Puchar Miast" zorganizowany przez PZPN z okazji XV-lecia PRL. Pierwsze miejsce i nagrodę przewodniczącego Rady Państwa — A. Zawadzkiego zdobyta reprezentacja Warszawy, która pokonała piłkarzy Śląska 1:3 (3:2, 3:3). W walce o 3 miejsce zmorzyła się drużyna Krakowa z reprezentacją Sofii. Mecz odbyt się w Lublinie i zakończył się wysokim zwycięstwem naszych piłkarzy 4:1 (3:1), którzy tym samym zdobyli III nagrodę turnieju ufundowaną przez ministra obrony narodowej gen. broni Mariana Spychalskiego.

W walce o 5 miejsce piłkarze Budapesztu wygrali z Bratysławą 2:1, w spotkaniu o 7 miejsce Berlin pokonał Bukareszt 2:1.

Piłkarze Krakowa odnieśli zwycięstwo nad Sofią 4:1 (3:1) w meczu, który miał niecodzienny przebieg. Od pierwszego gwizdka sędziego Nowaka z Kielc — Bułgarzy grali nadzwyczaj brutalnie i kilku z zawodników otrzymało napomnienia. Krakowianie byli stroną atakującą i już w 21 min. lewoskrzydłowy Kościelny II — uzyskał prowadzenie. W 2 minuty później drugą bramkę zdobył Szala, który był także autorem trzeciej bramki dla Krakowa uzyskanej na 2 min. przed końcem pierwszej części spotkania. Bramkę dla gości strzelił Canow.

Po zmianie stron czwartą bramkę dla naszego miasta strzelił Machowski. Bułgarzy widząc swoją sromotną porażkę zaczęli grać jeszcze ostrzej jak przed przerwą. W 62 min. gry sędzia zwraca u-wagę kapitanowi drużyny gości Kotkowowi, aby nie faulował przeciwnika bez piłki i... nagle zaatakowany zostaje przez tego ostatniego. Sędzia dwukrotnie uderzony przez Bułgara przerywa grę i zarządza usunięcie Kotkowa z boiska, jednak bezskutecznie. Po odczekaniu przepisowego czasu arbiter kończy zawody na 23 min. przed czasem. Wypadek ten jest bez precedensu i mamy nadzieję, że piłkarskie władze Bułgarii przykładnie ukarzą „piłkarską primadonnę”.
Źródło: Echo Krakowa nr 169 z 23 lipca 1959