1960-06-23 mistrzostwa okręgu

mistrzostwa okręgu

"Na kortach Cracovii rozpaczą! sio turniej tenisowy o mistrzostwo okręgu krakowskiego" -

W dniu wczorajszym rozpoczął się na kortach Cracovii turniej tenisowy o mistrzostwo o:ręgu krakowskiego. Udział w rozgrywkach bierze około 40 tenisistów i 9 tenisistek.

W pierwszych spotkaniach uzyskano następujące rozstrzygnięcia: Zawadzki (Cr) — Łosiak (Beskid Andrychów) 6:3, 6:4, Chojnacki (Nadwiślan) — Wojtczak (Fablok) 6:3, 6:1, Slasikowski (Nadwiślan) — Hirszel (Cr) 6:0, 9:11, 6:4, Wajda (Olsza) — Maiyja (Chełmek) 6:1, 6:3, Fucz (Chełmek) — Niecieja (Cr) 6:0, 6:0, Pieczara (Olsza) — Michalik (Cr) 6:4, 6:2, Maciantowicz (Olsza) — Bednarz (Cr) 6:0, 6:1, Christ (Cr) — Kądziołka (Nadwiślan) 6:3, 7:5, Kopacz (Olsza) — Osiromęcki (Nadwiślan) 6:1, 6:1, Wójcicki (Cr) — Chrapkiewicz (Beskid Andrychów) 6:2, 6:1, Kubaty (Nadwiślan) — Węglarz (Beskid Andrychów) 6:0, 6:2, Kurman (Fablok) — Łopatka (Olsza) 6:2, 3:0. Przy tym stanie gemów Łopatka skreczowal spotkanie. Szyłkiewicz (Olsza) — Wardas (Nadwiślan) 6:4, 5:7, 6:0.

Jako pierwsi do ćwierćfinału zakwalifikowali się: Nowak, który wygrał z Kurmanem 6:3, 6:2, i Szyłkiewicz po wygraniu walkowerem z Kamińskim 6:0, 6:0. Tytułów mistrzowskich bronią: Szyłkiewicz w grze pojedynczej mężczyzn i Fogelman w grze pojedynczej kobiet.

Dziś dalszy ciąg rozgrywek o godz. 15.
Źródło: Echo Krakowa nr 147 z 24 czerwca 1960

"Fogelman w finale Szyłkiewicz w półfinale turnieju tenisowego o mistrzostwo okręgu" -

W dalszym ciągu rozgrywek tenisowych o mistrzostwo okręgu krakowskiego Szyłkiewicz (Olsza) po trzy-setowej walce pokonał Nowaka (Nadwiślan) 0:6, 6:4, 6:2, kwalifikując się jako pierwszy do półfinału.

W pozostałych spotkaniach Faruzel (Olsza) pokonał Zawadzkiego (Cracovia) 6:2, 6:0, Stasikowski (Nad-wiślan) wygrał z Chojnackim (Nadwiślan) 6:3, 6:1, a Wajda (Olsza) zwyciężył Sokalskiego (Olsza) 6:1, 6:2. Wszyscy trzej po odniesionych zwycięstwach weszli do puli ćwierćfinałowej. Ponadto w dniu wczorajszym Maciantowicz (Olsza) wygrał z Pieczarą (Olsza) 6:3, 6:1, a Wójcicki (Craco-via) pokonał Bukowskiego (Cracovia) 1:6, 6:4, 6:4.

W konkurencji kobiet Fogelman (Olsza) po zwycięstwie nad Holocher (Nadwiślan) 6:2, 6:2 zakwalifikowała się już do finału. W pozostałych spotkaniach Lewicka (Cr) wygnała z Bujniewicz (Nadwiślan) 4:6, 6:1, 6:0, a Holocher (Nadwiślan) zwyciężyła Grabowską (Cracovia) 6:2. 6:1. Dziś dalszy ciąg turnieju.
Źródło: Echo Krakowa nr 148 z 25 czerwca 1960

"Dańda i Szyłkiewicz mistrzami okręgu w tenisie" -

Dańda i Szyłkiewicz mistrzami okręgu w tenisie

Na kortach Cracovii zakończyły się tenisowe mistrzostwa okręgu krakowskiego na rok 1960. W grze pojedynczej kobiet tytuł mistrzowski uzyskała Dańda (Cracovia), która w finale pokonała Fogelman (Olsza) 6:3, 10:8.

W grze pojedynczej, mężczyzn w finale spotkali się koledzy klubowi:. Szyłkiewicz i Maciantowicz (obydwaj Olsza). Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Szyłkiewicz 3:8, 6:4. 7:5, 6:1, zdobywając ponownie tytuł najlepszego tenisisty okręgu krakowskiego. W grze podwójnej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła para Nowak, Ku baty (Nadwiślan) po zwycięstwie nad parą Cracovii: Hirszel, Wawrowski 6:3, 3:6, 6:4, 6:2.

Mistrzostwa jeszcze raz wykazały, że krakowski tenis przeżywa kryzys. Większość gier z wyjątkiem finałowego spotkania kobiet stała na niskim poziomie.
Źródło: Echo Krakowa nr 149 z 27 czerwca 1960