1 Toboła
1 Masaczyńska

"Piłkarki Cracovii wyeliminowane i dalszych rozgrywek o Puchar Europy" -

Piłkarki Cracovii wyeliminowane i dalszych rozgrywek o Puchar Europy

W rewanżowym spotkaniu o Puchar Europy piłkarki Cracovii przegrały wczoraj w Belgradzie z ORK Belgrad 5:7 (4:3) i tym samym odpadły z dalszych rozgrywek, Mecz był bardzo żywy i stał na dobrym poziomie.

Krakowianki zaczęty z impetem i prowadziły 4:1! Glajcar zdobyła nawet piątą bramkę, nieuznaną przez sędziego bramkowego. Po przerwie więcej z gry miały Jugosłowianki, uzyskując na parę minut przed końcem prowadzenie 6:5. Glajcar strzela bramkę, sędzia bramkowy znów dopatrzył się przekroczenia linii strzału. Krakowianki dążą do upragnionego remis i. jednak bramka Jugosłowianek przypieczętowuje ich zwycięstwo 7:5 eliminując tym samym Cracovię z dalszych rozgrywek, gdyż pierwszy mecz w Krakowie Cracovia wygrała różnicą jednej bramki — 4:3. Bramki dla Cracovii zdobyły: Szwabowska 3, Toboła i Masaczyńska po 1.

Spotkanie było transmitowane przez telewizję jugosłowiańską, a w hali Targów zebrało się ponad 3 tys. widzów.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 6 z 8 stycznia 1962