1962-12-11 mistrzostwo Krakowa

mistrzostwo Krakowa

"Szermiercze mistrzostwa Krakowa. Piękny sukces Skrobot(Cracovia)" -

Szermiercze mistrzostwa Krakowa. Piękny sukces Skrobot(Cracovia)

Wspaniałym sukcesem Skrobot (Cracovla) zakończyły się wczorajsze walki we florecie kobiet o mistrzostwo Krakowa w obsadzie ogólnokrajowej. Krakowianka pokonała we finale Orzechowską (Legia) i Cymerman (GKS Gliwice) po 5:1 i Adamczyk (Górnik Katowice) 5:4 zdobywając hes porażki pierwsze miejsce. Turniej ten miał doborową obsadę, za_ brakło jedynie mistrzyni Polski Julito oraz Migas. Dalsze miejsce zajęły: 2. Cymerman, 3. Orzechowska, 4. Adamczyk. Z zawodniczek krakowskich — Wojczukówna — 13, Wojczukowa — 18, Jordah — 24 (wszystkie Cracovia). Startowało 31 florecistek.

W szpadzie najlepszy okazji się Paruiski (Marymont) który w spotkaniach finałowych wygrał z Głosem (KKS), Strzyżewskim (AZS AWF) i Andrzejewskim (Legia). Dużego pecha miał krakowianin Glos. Przegrał on we finałach z Parulskim i Andrzejewskim po 4:5 i Strzyżewskim 5:5 (dodatkowe trafienie dla Strzyżewskiego). Sensacją było zajęcie dopiero 26 miejsca przez aktualnego mistrza Polski Strzałki (Legia).

Dziś w hall Wisły najatrakcyjniejszy turniej szablowy. Początek godz. 9. Wstęp wolny.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 295 z 12 grudnia 1962