1963-01-26 Cracovia - Górnik Sośnica 6:8

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, hala Wandy, sobota, 26 stycznia 1963, 17:00

Cracovia - Górnik Sośnica

6
:
8

(3:5)

Sędzia: Gabriel (Opole)


Sośnica Gliwice - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Toboła 1
Szypulska
Masaczyńska 2
Szwabowska 1
Czop
Piwowarczyk 1
Góralczyk 1


Relacje z zawodów

"»Siódemka« Cracovii - bez polotu" -
Gazeta Krakowska

»Siódemka« Cracovii - bez polotu

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Po dwóch spotkaniach I ligi piłki ręcznej kobiet rozegranych w Krakowie trzeba stwierdzić, że chyba skończyła się hegemonia piłkarek Cracovii. Porażka „biało-czerwonych” z Górnikiem Sośnica jest znamienna. Krakowianki były bezradne na szybkie improwizowane ataki Górnika. Tylko ładne podania i ciągły szablon w grze — oto obecne „atuty” krakowianek. Górnik wygrał 8:6 (5:3) i trzeba przyznać — wygrał zasłużenie. Do porażki Cracovii przyczyniła się fatalna gra bramkarki Szypulskiej, którą przy stanie 0:3 zastąpiła Czop. Bramki dla Cracovii zdobyły: Masaczyńska 2, Szwabowska, Tobola, Piwowarczyk, Góralczyk po 1.

W drugim meczu Cracovia wygrała wczoraj z dotychczasowym leaderem AKS Chorzów 12:7 (6:4). Krakowianki od pierwszej piłki przejęły inicjatywę prowadząc w 3 min. 2:0. Kilka błędów w obronie i ze stanu 6:2 wynik do przerwy brzmiał 6:4. O zwycięstwie Cracovii zadecydowały pierwsze minuty gry po przerwie. Ze strzałów Szwabowskiej i Góralczyk — krakowianki prowadziły 10:5 i jasnym się stało, że meczu tego nie przegrają. Przewaga 5 bramek utrzymała się do końca meczu.
Czy gra „biało-czerwonych” mogła zadowolić? To nie był jeszcze świetny dawny team. Brak „wejść na koło”, za dużo błędów w obronie, za dużo straconych piłek. Chorzowianki grały podobnym systemem jak Cracovia i stąd większa możliwość zwycięstwa krakowianek.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Góralczyk i Szwabowska po 4, Toboła 3 i Masaczyńska 1. Oba spotkania prowadził p. Gabriel (Opole).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 23 z 28 stycznia 1963