1 Szwabowska
2 Toboła

"Nie udało się..." -

Nie udało się...

Piłkarkom Cracovii nie udał się atak na pozycję mistrza Polski w piłce ręcznej ("siódemki”). W decydującym spotkaniu krakowianki przegrały w Chorzowie z mistrzem Polski Ruchem Chorzów 3:4 (1:3). Tym samym straciły szansę na zdetronizowanie chorzowianek. Spotkanie miało bardzo zacięty charakter. Prowadzenie zdobył Ruch ze strzału Michalskiej. Wyrównała Szwabowska, Gabryś (Ruch) zdobyła z karnego drugą a Wywalec trzecią bramkę dla drużyny chorzowskiej w pierwszej połowie.

Po przerwie przewagą uzyskują krakowianki Jednak Gabryś podwyższa wynik na 4:1. Toboła (Cracovia) strzela jeszcze dwie bramki i mecz kończy się zwycięstwem Ruchu 4:3.

Gdyby krakowianki wykazały się lepszą dyspozycją strzałową — meczu tego nie przegrałyby.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 136 z 10 czerwca 1963