Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 1 listopada 1964, 18:30

(4:1; 1:1; 1:1)

Opis zawodów

"Udany start hokeistów Cracovii" -

Udany start hokeistów Cracovii

Wczoraj hokeiści Cracovii zainaugurowali sezon spotkaniem międzynarodowym ze szwedzką drużyną Pandora. Zwyciężyła Cracovia 6:3 (4:1, 1:1, 1:1). Pierwszy próbny galop Cracovii wypadł pozytywnie. W zespole biało-czerwonych zobaczyliśmy nowe nabytki — Kudasika, Powalacza i Krawczyka z Podhala, Wzmocniło to bitność zespołu. Drużyna szwedzka nie zaprezentowała zbyt wielkiej klasy.

Cracovia rozpoczęła mecz w szybkim tempie i przeprowadziła szereg groźnych ataków. Zaskoczyło to gości. Andrzej Sieńka wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców. Napór trwał dalej. W odstępach jednominutowych dalsze bramki uzyskali Józef Sieńka, Kudasik i Korzeniak. Przy stanie 4:0 pod koniec pierwszej tercji pierwszą bramkę po błędzie Monteana uzyskał łTind- forst. W drugiej tercji gra była bardziej wyrównana. Goście po strzale Larssona zmniejszyli wynik na 4:2. Teraz Cracovia przyspieszyła grę, Józef Sieńka strzelił piątą bramkę. W ostatniej tercji Cracovia posiada nadal przewagę ale przypadkowo traci trzecią bramkę po strzale Carlssona. Po kilku udanych atakach Powalaza ustala wynik na 6:3, dla Cracovii.
Spotkanie sędziowali pp. Ostrowski i Drewicz. Widzów około 1000.

CRACOVIA: Gój, Ledwig, Borowicz, Smoleń, Krawczyk, Drozd, Bigaj, Droździewicz, J. Sieńka, A. Sieńka* Piasecki, Błażowski, Korzeniak, Montean, Preusner, Kopczyński, Łopatka, Fiema, Kudasik, Powalacz.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 261 z 2 listopada 1964