1965-07-04 wyścig kolarski

wyścig kolarski

"Kaczmarczyk najszybszy na trasie Kraków-Obidowa-Kraków" -

Kaczmarczyk najszybszy na trasie Kraków-Obidowa-Kraków

Na trasie Kraków — Obidowa — Kraków (dł. 100 km) WZGS i RW LZS w Krakowie zorganizowany już po raz dziewiąty wyścig kolarski. Na starcie stanęło przeszło 160 zawodników, reprezentujących kilkanaście klubów.

W wyścigu licencji I i II zwy¬ciężył Kaczmarczyk (Gwardia Katowice) przed Widerą (Start Kłodnica) i Palką (LZS Oświęcim) — wszyscy w tym samym czasie — 3.50,51. Dalsze miejsca zajęli; 4. Wadowski (Cracovia). Wołchowski (Piast Chęciny), Szopa (Błyskawica Gliwice), Baścik (LZS Oświęcim) — wszyscy w czasie 3.50,58, Stachura (Unia Oświęcim). Leśniak (Piast Brzeg) — 3.51,18. 10. Czopek (Cracovia) — 3.55.03.
Na trasie obserwowaliśmy zaciętą walkę. Dużo wzniesień, wicie zjazdów, stanowiły trudne prze¬szkody dla kolarzy, tym bardziej, że jazdę utrudniał stale padający deszcz.
Po starcie ostrym w Borku Fałęckim pierwsze ucieczki zainicjowali młodzi kolarze. Rutyniarze jechał spokojnie, oszczędzając siły na końcową rozgrywkę, w efekcie więc triumfowali znani kolarze. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się na bieżni stadionu Korony. Pierwszy na metę wpadł Kaczmarczyk a za nim Widera (rezerwowy na ostatnim WP) i Palka (reprezentant Polski na wyścig „Dookoła Wielkiej Brytanii”).
Kolarze licencji III startowali na trasie Kraków — Lubień — Kraków (dl. 102 km). Zwyciężył Jałowiecki (Kolejarz Sosnowiec) przed Kraszewskim (Hutnik Nowa Huta) i Plażą (LZS Częstochowa) — wszyscy w czasie 2.58,0.
W licencji IV, na trasie dł. 65 km, pierwsze miejsce zdobył Dziewior (LZS Częstochowa), pokonując Słabosza (Błyskawica Gliwice) i Soczyńskiego (Hutnik Nowa Huta) - wszyscy w czasie 1.38,25.
Na trasie Kraków — Krzywaczka — Kraków (36 km) startowały kobiety. Wygrała Malhlak (LZS Zryw Grudziądz) — 1.05,48, przed Masłon, Kawą i Rzepką (wszystkie z LZS Myszków).

Sędzia główny — Władysław Droździewicz, kierownik wyścigu Zygmunt Rogowski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 157 z 5 lipca 1965