1965-07-08 wyścig ZS Start

wyścig ZS Start

"Kolarze Cracovii mistrzami -ZS Start" -

Kolarze Cracovii mistrzami -ZS Start

Przez cztery dni we Włocławku kolarze torowcy i szosowcy Zrzeszenia stan walczyli o mistrzowskie tytuły. Doskonale w tych zawodach spisali się kolarze Cracovii reprezentujący Kraków. Zdobyli oni piąć mistrzowskich tytułów a gdyby nie upadek Magiery w biegu szosowym tuż przed metą i minimalna porażka Kaszowskiego w konkurencji juniorów na szosie, to na osiem tytułów o które walczyli kolarze siedem mogił zdobyć krakowianie. A wiec cieszy dobra forma krakowskich kolarzy Cracovii którzy z roku na rok plasują się na czołowych miejscach nie tylko w zawodach zrzeszeniowych ale coraz częściej wpisują się na krajowe listy. Świadczy to o dobrej atmosferze i opiece klubu podopiecznych trenera Kupczaka.
Tytuły mistrzowskie zdobyli: wyścig sprinterski seniorów: 1. Jerzy Kupczak przed swym bratem Ryszardem obaj (Cracovia). 4 km wyścig indywidualny: 1. J. Magiera (Cracovia), 2. Religa (Włocławek). Wyścig drużynowy na 4000 tys. m. Cracovia (Magiera, H. Kupczak, Wadowski i Czopek), 2. Start Kłodnica. Sprint juniorów: Kaszowski (Cracovia). Wyścig na 1 km: Kaszowski (Cracovia). Wyścig szosowy na dystansie 185 km: 1. Z. Widera, Magiera pomimo wypadku zajął 3 miejsce. Wyścig na 80 km juniorów: 1. Met (Kielce), 2. Kaszowski (Cracovia). W punktacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli kolarze Cracovii.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 164 z 13 lipca 1965