1966-11-06 mistrzostwa okręgu

mistrzostwa okręgu

"Na szermierczej planszy" -

Na szermierczej planszy

W KRAKOWIE rozpoczęły drużynowe mistrzostwa okręgu w szermierce. Pierwszą konkurencję — floret mężczyzn, wygrał KKS (Bieda, Kowal i bracia Kotkowscy) zwyciężając w finale Cracovię 9:4. Dziś w sali KKS dalszy ciąg zawodów.
Źródło: Echo Krakowa nr 261 z 7 listopada 1966

W DRUGIM dniu drużynowych mistrzostw okręgu w szermierce, na planszy wystąpiły florecistki. W finale Cracovia pokonała KKS 9:7. Punkty zdobyły: dla Cracovii — Jordan 4, Stawarzowa, 3, Wojczukowa 2 i Urban n, a dla KKS — Sołtanowa 3, Rutkowska 2, Falkówna i Szendryk po 1. Trzecie miejsce wywalczył zespół KKS II. Dziś o godz. 16 w sali KKS walczyć będą szabliści.
Źródło: Echo Krakowa nr 262 z 8 listopada 1966

W TRZECIM dniu drużynowych mistrzostw okręgu krakowskiego w szermierce odbyły się finały turnieju szablowego. W meczu o pierwsze miejsce KKSz. wygrał z Cracovią 9:7. Punkty zdobyli: dla KKSz. — Nowosielecki i Grzesiak po 3, Okarmus 2 oraz Ostrowski, dla Cracovii — Najdzionck 4, Matecki 2 oraz Wojcz.uk. Trzecie miejsce zajęła II drużyna KKSz. po zwycięstwie nad Unią Tarnów 9:2. Dziś w ostatnim dniu mistrzostw o godz. 16 w sali KKSz. walczą szpadziści.
Źródło: Echo Krakowa nr 263 z 9 listopada 1966