1 Gruza
3 Wajda

"Brązowy medal piłkarek Cracovii" -

Brązowy medal piłkarek Cracovii

Wczorajszym meczem ze Startem Gdańsk zakończyły piłkarki Cracovii udział w IV ogólnopolskiej Spartakiadzie w Gdańsku. Tym razem krakowianki spisały się bardzo dobrze i odniosły wysokie zwycięstwo 11:6 (5:4). Tak więc okazuje się, że sobotnia porażka z Górnikiem Sośnica przekreśliła ich szanse na lepsze miejsce.

Wczoraj Cracovia od 15 minuty gry zaprezentowała dobry poziom i odniosła przekonywujące zwycięstwo. Dodać należy, że do 14 minuty gry Start Gdańsk prowadził 4:0 i zapowiadało się na nową sensację. Dopiero udane szybkie akcje Toboły i Smoleń, Grucy i Wajdy przyniosły efekt.
W drugiej części spotkania na boisku panowała niepodzielnie Cracovia. Dyktowała ona tempo, a klika ładnych akcji zostało zakończonych zdobyciem bramek.

W przekroju całego turnieju — zdaniem trenera Edwarda Zuby — zespół Cracovii zagrał poniżej swoich możliwości. Ostatnie zgrupowanie i cały szereg rozgrywek ligowych wpłynęło na zmęczenie zawodniczek. Bramki dla Cracovii w ostatnim meczu zdobyły: Wajda, Pietkiewicz i Smoleń po 3, Sowa 1, Gruca 1. Dla Startu najwięcej bramek zdobyły Gronkowska i Klepacz po 2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 163 z 10 lipca 1967