mistrzostwa okręgu

data prawdopodobna

"Mistrzostwa okręgu w kolarstwie" -

Mistrzostwa okręgu w kolarstwie

OGÓLNOPOLSKIE szosowe mistrzostwa kolarskie okręgu krakowskiego rozegrane zostały na 100 km trasie prowadzącej z Krakowa przez Wieliczkę, Gdów, Bochnię, Wiśnicz Nowy, Muchówkę, Gdów, Wieliczkę do Krakowa. Pierwsze miejsce zajął: Ataman (Wisłoka Dębica) 2.4«.O5 godz. przed Zającem i Łowicem (obaj Unia Oświęcim) — w tym samym czasie. O 6 sek. gorszy wynik miał Stachura (Unia Oświęcim), który był jednak najaktywniejszym kolarzem w 4-osobowej stawce zawodników, prowadzącej przez większą część trasy. Na kilkanaście metrów przed metą Stachura miał defekt przerzutki i to pozbawiło go pierwszego miejsca. Piąte miejsce zajął J. Kupczak (Cracovia). a szóste Symber (Hutnik Nowa Huta). Obaj w jednakowym czasie 2.54,30. W’ wyścigu juniorów (51 km) zwyciężył Koraszewski (Hutnik) przed Janisiewiczem (Cracovia) — wynikiem 1.23,35, a w wyścigu młodzików (51 km) Korcala (Cracovia) przed Michajem (Korona) — wynikiem 1.25,25.
Źródło: Echo Krakowa nr 207 z 4 września 1967