1967-11-16 Cracovia - Legia Warszawa 2:3

Kraków, lodowisko Siedleckiego, środa, 8 listopada 1967, 19:00

3

(0:1; 0:0; 2:2)

"Porażka hokeistów Cracovii" -

Porażka hokeistów Cracovii

Spotkanie hokejowe o mistrzostwo I ligi pomiędzy Cracovią i Legią Warszawa zakończyło się porażką „biało-czerwonych” 2:3 (0:1, 0:0, 2:2).

Zespół krakowski aż do trzeciej tercji dobrze grał taktycznie mając lekką przewagę i wiele dogodnych okazji do zdobycia bramek. Legia groźnymi kontrakcjami dość często zagrażała bramkarzowi gospodarzy Gojowi. Bronił on z dużym wyczuciem i przy przepuszczonych bramkach był bez winy.
W ósmej minucie legioniści zdobyli po błędzie obrońców bramkę, strzelcem był M. Kaczorek. W drugiej tercji Pysz (Cracovia) zdobył wyrównującą bramkę. Istniały duże szanse na pełny sukces. Brak jednak rutyny oraz niepotrzebne wykluczenie z gry Powalacza zadecydowały o porażce Cracovii, W kontrnatarciu Kurek (Legia) zdobył drugą bramkę która załamała gospodarzy.
W końcowej fazie gry jeszcze raz Antoniewicz wpisał się na listę strzelców.
Na cztery minuty przed końcem spotkania sędziowie pp. wróbel i Kapałka z Katowic odgwizdali mecz, gdyż publiczność po brzydkim faulu zawodnika Legli Janiczki na Kopczyńskim (Cracovia) zarzuciła lodowisko kamieniami i butelkami. Kopczyński został zniesiony z lodowiska, a Janiczko otrzymał karę meczu.

Po usunięciu publiczności z lodowiska sędziowie wznowili grę i w 57 min. Migacz z Cracovii zdobył drugą bramkę ustalając wynik meczu na 3:2 dla Legii.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 275 z 17 listopada 1967