Gomoluch
Lentner (Rother)

"Kraków - Śląsk 1:1 (1:0)" -

Kraków - Śląsk 1:1 (1:0)

W TOWARZYSKIM moczu piłkarskim Kraków zremisował ze Śląskiem 1:1 (1:0). Bramki strzelili — dla Krakowa Krzyżanowski w 23 min., a dla Śląska Jarosik w 61 min. Sędziował p. Eliński z Krakowa, widzów ok. 30.000.

KRAKÓW: Stroniarz — Drobny, Konopka, Kubik, Musiał — Wójcik, Szymczyk — Sputo (Gigoń), Sarnat, Krawczyk (Hebda), Krzyżanowski. ŚLĄSK: Kostka — Kuchta, Oślizło, Bazan, Latocha (Anczok) — Maszczyk, Wilczek — Faber. Jarosik, Gomoluch, Lentner (Rother).

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem zdecydowanej przewagi zespołu śląskiego, który przeprowadził w tym czasie szereg efektownych akcji, kończonych, niebezpiecznymi strzałami na bramkę. Na szczęście dla gospodarzy Stroniarz spisywał się w tym okresie doskonale, broniąc wiele bardzo silnych strzałów napastników śląskich. W 23 min. po jednym z nielicznych ataków Krakowa, Kuchta popełnił błąd, który skrzętnie wykorzystał Krzyżanowski strzelając bramkę dla gospodarz^. Utrata gola zdeprymowała Ślązaków, którzy stracili impet i oddali inicjatywą w ręce przeciwników. Po zmianie stron gra się wyrównała, obie drużyny miały po kilka dogodnych okazji do uzyskania bramek lecz tylko raz Jarosik w 61 min. zdołał umieścić piłką w siatce, doprowadzając do wyrównania 1:1. Z uwagi na przyjazd kolarzy drugą połową meczu skrócono o 15 min.
Źródło: Echo Krakowa nr 120 z 22 maja 1968