1968-06-01 Cracovia - AZS Wrocław 7:11

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, korty Cracovii, sobota, 1 czerwca 1968, 18:15

Cracovia - AZS Wrocław

7
:
11

(4:6)


AZS Wrocław - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Pabiańczyk 3
Smoleń 3
Popiel 1


Relacje z zawodów

"Wanda Nowa Huta zdegradowana Cracovia „tylko" wicemistrzem" -
Gazeta Krakowska

Wanda Nowa Huta zdegradowana Cracovia „tylko" wicemistrzem

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Wielki i słuszny żal czują kibice do drużyny Cracovii pił¬ki ręcznej kobiet. Wierzyli oni, że ostatnie porażki ze Startem Gdańsk i Pogonią Szczecin były przypadkowe, że mistrz Polski z roku ubiegłego — Cracovia — powtórzy sukces i w tym roku.

Osąd taki wynikał z dobrego układu końcowej fazy rozgrywek. Krakowianki ostatni decydujący mecz z jedynym rywalem do tytułu mistrzowskiego AZS Wrocław rozgrywały na własnym boisku. W pierwszej rundzie Cracovia we Wrocławiu zremisowała z drużyną akademiczek 9:9. Wszystko wskazywało, że na własnym boisku przy dopingu publiczności zespół „białoczerwonych" odniesie w rewanżowym spotkaniu zwycięstwo Niektórzy przygotowali nawet „gratulacyjne” kwiaty... Gratulacje zbierał jednak nowo- kreowany mistrz Polski — AZS Wrocław. Atmosfera była dobra, komplet widzów gorąco dopingujący Cracovię i... kompromitującą słaba forma tego zespołu w meczu z AZS Wrocław. Z poczynań na boisku nikogo nie mogła zdziwić porażka Cracovii. Był to zlepek, nerwowych, skłóconych nierozumiejących się za¬wodniczek. Mecz był jednakowo ważny dla Cracovii I AZS. Mieliśmy prawo wymagać tak od rutynowanej drużyny jak i od trenera opanowania sytuacji, znalezienia recepty na twardo grający zespół wrocławski. Cracovia przegrała tracąc tytuł mistrza Polski.
Druga drużyna krakowska Wanda Nowa Hula po rocznym pobycie w ekstraklasie musiała opuścić I ligę. Szkoda, Nowa Huta lubi piłkę ręczną...
CRACOVIA - AZS WROCŁAW 7:11 (4:6). Bramki dla Cracovii: Smoleń i Pabiańczyk po 3, Popiel 1.

CRACOVIA — ODRA OPOLE 26:8 (13:1). Bramki dla Cracovii: Smoleń 11. Pabiańczyk 5, Brychcy i Popiel po 4. Pietrzkiewicz 2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 131 z 3 czerwca 1968