Brychcy 1

podczas meczu

"Komplet punktów piłkarek Cracovii" -

Komplet punktów piłkarek Cracovii

Dwa cenne zwycięstwa odniosły piłkarki Cracovii w spotkaniach I lig piłki ręcznej. Znacznie lepszą formę zespół „biało - czerwonych” wykazał w meczu niedzielnym z Pogonią. Spotkanie to zostało na skutek fatalnych warunków atmosferycznych rozegrane w hali Wawelu.

CRACOVIA — START GD. 8:5 (6:2). Bramki dla Cracovii zdobyły: Staniszewska 3, Pabiańczyk 2, Wajda, Popiel i Brychcy po 1. Najwięcej dla Startu — Klepacz 2. Mecz nie stał na wysokim poziomie, sporo było niecelnych podań. Skutecznie grająca defensywa Startu stanowiła (szczególnie w drugiej połowie meczu) zaporę, na której zatrzymywały się akcje ofensywne krakowianek.
CRACOVIA — POGOŃ SZCZECIN 20:13 (12:9). Bramki dla Cracovii uzyskały: Pabiańczyk 12, Smoleń 4, Wajda 2, Staniszewska i Brychcy po 1.
Bohaterką spotkania była wracająca do „reprezentacyjnej” formy Pabiańczyk. W drugiej połowie przy stanie 12:9 dla Cracovii przez kilka minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Gdy jednak w 36 min. było już 15:9 dla Cracovii — losy tego spotkania były właściwie przesądzone na korzyść zespołu krakowskiego.
Pozostałe wyniki: Azoty — Pogoń 13:14, Sośnica — MKS Przemysław 21:11, Otmęt — AZS Warszawa 16:12, Ruch — AZS Wrocław 11:16. Włókniarz Łącznik — Skra 8:5, Ruch — MKS Przemysław 11:12, Sośnica — AZS Wrocław 6:8. Otmet — Skra 12:8, Włókniarz — AZS Warszawa 5:8. Azoty — — Start Gdańsk 9:9.

W tabeli prowadzi AZS Wrocław 8 pkt. przed Cracovią 7 pkt.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 226 z 23 września 1968