1 Cebularz
1 Pytel

"Niepomyślny start AZS Kraków. Dalsze punkty piłkarek Cracovii" -

Niepomyślny start AZS Kraków. Dalsze punkty piłkarek Cracovii

Ani jednego punktu nie zdołali wywalczyć piłkarze ręczni AZS Kraków w inauguracyjnych spotkaniach I ligi. W sobotnim meczu z Grunwaldem Poznań akademicy zagrali bardzo słabo i nie stanowili równorzędnego przeciwnika dla drużyny poznańskiej. Wygrał Grunwald 26:16 (13:8) zdobywając najwięcej bramek przez Dybola — 11. Najwięcej bramek dla akademików strzelili: Saładziak 7 oraz Czerniawski 4.

W niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław krakowianie wykazali znaczną zwyżkę formy. Szczególnie w pierwszej ponowie gry. W 43 minucie AZS prowadził 20:16. Na tym jednak skończyła się dobra gra akademików, na 10 minut przeć końcem meczu prowadzili wrocławianie 24:21. W tym okresie Śląsk zdobył 8 bramek a krakowianie tylko jedną. Mecz wygrał Śląsk 27:23 (13:14)
Bramki dla AZS zdobyli: Smolarczyk i Czerniawski po 4, Saładziak, Pabiańczyk, Gmyrek : Kawa po 3, Fuk 2, Wisor i Najwięcej dla Śląska — Kłosek 8, Przybecki 6.
Oba spotkania sędziowali pp. Passoń i Gnyp (Opole). Cracovia — Azoty 15:8 (5:5)
Aż do 40 minut gry spotkania I ligi piłki ręcznej kobiet Cracovia — Azoty Chorzów chorzowianki prowadziły równorzędny pojedynek z zespołem wicemistrzyń Polski. Od stanu 8:7 w końcowej fazie gry sytuację całkowicie opanowały krakowianki wygrywając wysoko 15:8 (5:5).

Bramki dla Cracovii uzyskały: Smoleń 6, Staniszewska 5. Wajda 2, Popiel i Pabiańczyk po 1. Dla Azotów — Siuda 4, Duda 2, Cebularz i Pytel po 1. Sędziował p. Jaworski (Warszawa).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 232 z 30 września 1968