Kraków, lodowisko Siedleckiego, piątek, 21 lutego 1969, 18:00

Opis zawodów

podczas meczu

"Kraków—Katowice 0:2" -

Kraków—Katowice 0:2

W pierwszym meczu turnieju jubileuszowego spotkały się reprezentacje Krakowa i Katowic. Mecz rozegrany został w nadzwyczaj trudnych warunkach, gdyż niemal przez całe spotkanie padał deszcz. Mimo tego pojedynek był ciekawy, wyrównany i zakończył się zwycięstwem Katowic 2:0 (0:0, 0:1, 0:1). Można zaryzykować twierdzenie, że zwycięstwo gości jest dość szczęśliwe, bo w pierwszej i ostatniej tercji zespół krakowski miał szereg doskonałych okazji do zdobycia bramek, ale bramkarz Katowic Białoń interweniował bardzo skutecznie, a trzykrotnie słupek był jego sprzymierzeńcem. Zespół Katowic oparty był na zawodnikach GKS-u, Kraków natomiast to Podhale i Cracovia. Samo spotkanie prowadzone bardzo fair, w drugiej i trzeciej tercji obserwowaliśmy szereg Interesujących i szybkich akcji w wykonaniu obu drużyn.

Sędziowali pp. Drewicz I Kuś z Krakowa. Bramki dla Katowic uzyskali: w 30 min. Borowski i w 49 min. Sitko.
KATOWICE: Białoń, Chmielewski, Łebek. Reguła, Przyklenk, Borowski, Konieczny, Sitko. K. Fafara. Gabriel, Małysiak, Krotek, Gruszka, Brzoza i Siemiński.
KRAKÓW: Glera (Kostur), Klocek, Sza), Stachoń, Sroka, J. Sięka, Bryniczka, Gorbacz, A. Sięka, Powalacz, Kosturek. M. Pysz, W. Pysz, Csorich i Wójcik.
Przed rozpoczęciem turnieju i w czasie przerw w meczu hokejowym odbyły się pokazy jazdy figurowej zawodniczek i zawodników trzech krakowskich klubów: Krakowianki, Hutnika i MKS-u. Pokazy najmłodszych i bardziej rutynowanych zawodników przyjęła publiczność bardzo życzliwie. W pokazach udział wzięli: E. Aguslynek, Maślanka, Majka, Litwin z Krakowianki. Mularczyk i Oleszka z Hutnika i W. Blaszczyk z MKS-u.
W dniu dzisiejszym o godz. 18 grają: Kraków — Berlin (Juniorzy). a o godz. 18 Katowice — Berlin. W wypadku zwycięstwa zespołu śląskiego drużyna ta zapewni sobie pierwsze miejsce w turnieju.

W niedzielę o godz. 11 grają: Kraków — Berlin.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 45 z 22 lutego 1969