Kraków, lodowisko Siedleckiego, sobota, 22 lutego 1969, 11:00

:
3

(2:3; 1:0; 0:0)

Opis zawodów

"W Jubileuszowym turnieju Hokeiści Katowic zdobyli puchar „Gazety Krakowskiej“" -

W Jubileuszowym turnieju Hokeiści Katowic zdobyli puchar „Gazety Krakowskiej“

Ostatnim akordem jubileuszowego turnieju hokejowego „Gazety” był pojedynek Krakowa z Berlinem. Rezultat tego spotkania miał wpływ na końcową klasyfikację turnieju. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3 (2:3. 1:0, 0:0). Dodać należy, że ze względu na zły stan tafli, spotkanie zostało niedokończone. gdyż sędziowie na 16 min. przed końcem meczu biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zawodników przerwali spotkanie.

Reprezentacja Krakowa, zwłaszcza w pierwszej tercji, miała szereg doskonałych okazji do zdobycia bramek. Dobrze broniący bramkarz gości Fischer przyczynił się do tego, że pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem gości 3:2. Prowadzenie zdobył Berlin ze strzału Dom¬ko, w minutę później Kosturek z Krakowa uzyskał wyrównującą bramkę. Później Powalacz znalazł lukę w obronie gości i podwyższył wynik na 2:1 dla Krakowa. Od tej chwili zespół berliński zaczął grać szybciej i w okresie przewagi krakowian, gdy jeden z zawodników niemieckich odsiadywał karę dwóch minut, zdobyli ze strzału Schura wyrównująca bram¬kę. Z przypadkowego zagrania dla gości trzecią bramkę zdobył Thomas.
W drugiej tercji jedną z wielu dobrych okazji wykorzystał W. Pysz i z bliskiej odległości po dokładnym przejęciu podania od M. Csoricha zdobył wyrównującą bramkę. Trzecia tercja zapowiadała się Interesująco, niestety fatalny stan tafli lodowej zmusił sędziów do przerwania tego spotkania. Mecz sędziowali pp. Drewicz i Kus z Krakowa b. dobrze.

Dzięki remisowemu rezultatowi Krakowa z Berlinem pierwsze miejsce w naszym turnieju zdobyła zasłużenie reprezentacja Katowic 3 pkt., przed reprezentacją Berlina 2 pkt. i Krakowem również 2 pkt.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 46 z 24 lutego 1969