3 Proppe
1 Hecht

"Piłkarki Cracovii bez formy Puchar Startu dla Magdeburga" -

Piłkarki Cracovii bez formy Puchar Startu dla Magdeburga

Decydujące spotkanie w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej kobiet o puchar ZS Start Cracovia — SC Magdeburg (NRD) zakończyło się wynikiem remisowym 8:8 (4:3) Krakowianki zagrały słabo, szczególnie Smoleń, która zmarnowała sporo okazji do zdobycia bramek. Mecz zaczął się pomyślnie dla Cracovii. Ze strzałów Pabiańczyk i Sowy drużyna „biało-czerwonych” prowadziła w 12 minucie gry 2:0.

W drugiej połowie inicjatywa należała do zespołu Magdeburga. Świetnie spisywała się broniąca bramkę Cracovii Wyrobiec. W ostatniej minucie gry przy stanie 8:7 dla Magdeburga Pabiańczyk zdobywa wyrównującą bramkę dla krakowianek i mecz kończy się rezultatem nierozstrzygniętym 8:8 (4:3). Bramki dla Cracovii zdobyły: Pabiańczyk 6 (w tym 5 z karnego) Sowa i Smoleń po 1. Dla Magdeburga: Pflugmacher 4, Proppe 3, Hecht 1.
W drugim spotkaniu Start Gdańsk pokonał Start Opole 13:6 (9:4).

Końcowa klasyfikacja turnieju. 1. SC Magdeburg 5 pkt (40:21), 2. Cracovia 5 pkt (40:23), 3. Start Gd. 2 pkt, 4. Start Opole 0 pkt.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 87 z 14 kwietnia 1969