Staniszewska 1
6 Zugaj

"Piłkarki Cracovii przegrały decydujące spotkanie" -

Piłkarki Cracovii przegrały decydujące spotkanie

Nie udał się atak piłkarek ręcznych na zdetronizowanie akademiczek z Wrocławia. W decydującym bezpośrednim spotkaniu I ligi krakowianki przegrały z AZS Wrocław 5:11 (3:2). Tylko w pierwszej połowie gry zespół „biało-czerwonych” dorównywał swym przeciwniczkom. Po przerwie kilka skutecznych ataków wrocławianek, przy biernej postawie defensywy i bramkarki Czop-Kamyk wprowadziły chaos w szeregi Cracovii. Bramki sypały się w odstępach minutowych, a krakowianki dopiero w 40 minucie przy stanie 3:8 uzyskały bramkę. Mecz zakończył się wysokim zasłużonym zwycięstwem akademiczek wrocławskich.

Cracovia w drugiej rundzie rozgrywek wykazała znaczny spadek formy i słusznie tytuł mistrzowski pozostał we Wrocławiu. Wypadałoby cieszyć się z drugiego miejsca Cracovii. nie we wszystkich dyscyplinach sportowych zespoły krakowskie mogą pochwalić się takimi osiągnięciami. Liczono jednak. że Cracovia potrafi odebrać wrocławiankom prymat w szczypiorniaku.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Popiel 2. Sowa. Staniszewska i Pabiańczyk po 1. Najwięcej dla AZS Wrocław — Zugaj 6.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 129 z 1 czerwca 1969