1971-05-09 zawody kolarskie

zawody kolarskie

"Karbowiak najszybszy w nowohuckim kryterium" -

Karbowiak najszybszy w nowohuckim kryterium

DOROCZNE wyścigi kolarskie dookoła Nowej Huty organizowane z okazji „Dnia Hutnika" mają już swą renomę 1 ściągają na start doborową stawkę zawodników. We wczorajszym kryterium startowało ich blisko 300 z całej Polski. W wyścigu seniorów z u-działem 194 kolarzy (21 okrążeń z 7 punktowanymi finiszami) zwyciężył reprezentant Slavii z Rudy Śląskiej — Karbowiak. Uciekł on wraz z fi innymi zawodnikami mniej więcej w połowie dystansu i grupa ta zyskawszy przewagę kilkuset metrów nie dopuściła już do zlikwidowania ucieczki. Między sobą też kolarze cl rozegrali większość lotnych finiszów. w których najwięcej punktów uzbierali Karbowiak. weteran naszych szos — St. Gazda i Dera — po 12. Wygrał Karbowiak. który pierwszy minął linię mety w czasie 2.11.25 godz. Drugi był Gazda (Start Bielsko), 3. Dera (Slavia), 4. J. Magiera (Cracovia) 7 pkt., 5. Szozda (Legia), 6. Kaszowski (Cracovia), 7. Barcik (LZS Opole), wszyscy po 5 pkt. W wyścigu juniorów zwyciężył Sąsiadek (LZS Czernica) 19 pkt., przed Czaplińskim (LZS Oleśnica) 11 pkt. i Mrozem (LZS Kluczbork) 9 pkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 108 z 10 maja 1971