1 V. Kind
1 Witzbitcz

"Sukces piłkarek Cracovii" -

Sukces piłkarek Cracovii

Pięknym sukcesem piłkarek ręcznych Cracovio zakończył się międzynarodowy turniej w Krakowie. W decydującym spotkaniu o pierwsze miejsce krakowianki pokonały czołowy zespół I-ligowy NRF SC Graven 11:10 (4:8).

W pierwszej połowie meczu toczono zacięty wyrównany pojedynek. Przed przerwą drużynie z NRF udało się uzyskać przewagą dwóch bramek. Początek drugiej połowy nie zapowiadał sukcesu „biało-czerwonych". Świetna końcówka Wajdy, która zdobyła dla Cracovii w drugiej połowie sześć bramek zadecydowała o zwycięstwie krakowianek.
Mecz nie stał na wysokim poziomie, walczono jednak ambitnie a niepewność wyniku trzymała w napięciu widzów Bramki dla Cracovii zdobyły Wajda 6, Popiel 3, Ciekańska 2. Dla zespołu z NRF: J. Kind 4, Schoenen i Kocsis po 2, J, Kind i Witzbitcz po 1.
Spotkanie o trzecie miejsce Wanda N. Huta — repr. Krakowa juniorek zakończyło się łatwym zwycięstwem Wandy 18:7 (9:2). Bramki dla Wandy: Jaśkowlec 7, Dziuba 6, Nowak 2, Pazera, Miroszewska i Wołoch po 1. Dla Krakowa* Konieczna 4, Korek 2, Zapolska 1. (Pu)

W sobotę 10 bm. na kortach Cracovii przy ul. Manifestu Lipcowego 27 odbędzie się międzynarodowe spotkanie piłki ręcznej mężczyzn AZS Kraków — Morkhoj Handball Club Kopenhaga. Początek godz. 16.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 161 z 9 lipca 1971