1971-10-07 Cracovia - ŠK Liptowski Mikułasz 3:7

Kraków, lodowisko ul. Siedleckiego, czwartek, 7 października 1971, 18:00

(1:1; 1:5; 1:1)

Opis zawodów

"Druga porażka hokeistów Cracovii" -

Druga porażka hokeistów Cracovii

W rewanżowym spotkaniu międzynarodowym hokeiści Cracovii przegrali wczoraj ze słowackim zespołem Iiptovsky Mikolas 3:7 (1:1, 1:5, 1:1). O porażce zespołu Cracovii, który wczoraj zagrał dużo lepiej niż w pierwszym meczu zadecydowała druga tercja. Dekoncentrację zespołu i szkolne błędy obrońców wykorzystali przeciwniej i zdobyli w tej tercji aż pięć bramek. Nie obciążają one jednak konta bramkarza Cracovii Gója, który obronił szereg strzałów z najbliższej odległości.

Dobrze się stało że u progu hokejowego sezonu zespół krakowski mógł skonfrontować swe siły z rywalem grającym nowocześnie.

Bramki dla zwycięzców zdobyli: Skoliak i Buleny po 2, Kalousek. Seliga i Nad po 1; dla Cracovii M. Csorich 2 i Mrowieć 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 239 z 8 października 1971