1971-10-19 zawody kolarskie

zawody kolarskie

"Kolarstwo" -

Kolarstwo

CIEKAWĄ imprezę kolarską pod nazwą „Pożegnanie z latem” zorganizowała sekcja kolarstwa RP LZS i PKKFiT w Tarnowie ze startem 1 metą w Pleśnej. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dystans 55 km. Wśród seniorów zwyciężył Jan Magiera, przed swym bratem — Adamem Magierą (Cracovia) w identycznym czasie 1.24.05 a trzecie miejsce zajął Z. Siemek (Unia Oświęcim) 1.25.50. W kategorii juniorów- triumfował Zbigniew Sawera (Unia), przed B. Gorzelskim i T. Janusiem (obaj Krakus) w identycznym czasie 1.26.15. Natomiast w grupie młodzików do lat 16 zwyciężył Ryszard Zadora (Unia) 1.33.45, przed W. Czulakiem (Cracovia) 1.33.50 i L. Blachurą (Unia). 1.34.00. Impreza była dobrze zorganizowana a trasa wyśmienicie zabezpieczona przez Służbę Ruchu KP MO w Tarnowie.
Źródło: Echo Krakowa nr 246 z 20 października 1971