1972-04-16 zawody kolarskie

zawody kolarskie

"W ulewnym deszczu kolarze otwarli sezon" -

W ulewnym deszczu kolarze otwarli sezon

PODCZAS ulewnego deszczu nastąpiło wczoraj w Krakowie otwarcie sezonu kolarskiego i z tej okazji odbyły się okolicznościowe wyścigi zorganizowane przez Prądniczankę. Wyścig seniorów na trasie Kraków — Skała — Przyciąż — Kraków (ok. > 61 km) wygrał J. Rubek z Czarnych w czasie 1.36,24, przed Sz. Kaszowskim z Cracovii 1.38,21 i Polańskim z Hutnika — 1.38,21. W kategorii juniorów na trasie Kraków — Skała — Kraków (ok. 40 km) zwyciężył sygnalizujący bardzo dobrą formę Bogdan Gorzelski z Krakusa 1.04.40, przed Stachurskim z Cracovii i Fabianem z Krakusa. Wśród młodzików na tym dystansie wyścig wygrał Czerwiński z Cracovii — 1.15.30, a dalsze miejsca zajęli: Dobusz i Ożóg z Czarnych. Sędzią gł. była p. Romana Fijak.
Źródło: Echo Krakowa nr 90 z 17 kwietnia 1972