Kraków, korty Cracovii, sobota, 30 czerwca 1973, 17:00

Staniszewska 2
4 Lisicka

"AKS Chorzów zdobył Puchar Polski" -

AKS Chorzów zdobył Puchar Polski

Wczoraj zakończył się w Krakowie finałowy turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Polski, w którym startowały 4 zespoły: AKS Chorzów, Skra Warszawa, Otmęt Krapkowice i Cracovia.

W sobotę piłkarki Cracovii przegrały kolejny mecz z Otmętem Krapkowice 6:11 (5:5). Najwięcej bramek dla krakowianek zdobyła Staniszewska 2, dla Otmętu Lisicka 4. Pierwsza połowa meczu była wyrównana, natomiast w drugiej części spotkania zawodniczki Cracovii oddały inicjatywę drużynie Otmętu, nie wytrzymując pojedynku kondycyjnie.
W drugim spotkaniu AKS Chorzów pokonał Skrę Warszawa 18:11 (6:3). Najwięcej bramek dla zwycięskiego zespołu zdobyła Pach 6, a dla Skry Zielewicz i Rzążewska po 4.
Wczoraj odbyły się dwa ostatnie pojedynki turnieju. W pierwszym AKS Chorzów pokonał Otmęt Krapkowice 21:12 (7:8). W drugiej połowie meczu chorzowianki u- zyskały zdecydowaną przewagę i odniosły zasłużone zwycięstwo.
Natomiast Cracovia przegrała ze Skrą Warszawa 7:15 (3:7). Najwięcej bramek dla krakowianek zdobyła Jędrzejczyk 4 I Najbarowska 2, natomiast dla Skry Zielewicz 6 i Ociepka 4.
Piłkarki ręczne Cracovii zagrały w tym meczu bardzo nerwowo, przeprowadzając za¬ledwie kilka składnych akcji. Zawodniczki prezentują słabą dyspozycję strzelecką, czego najlepszym dowodem nie wykorzystane dwa rzuty karne. Zwycięstwo Skry zasłużone.

Tak więc Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet zdobył zespół AKS Chorzów nie po¬nosząc ani jednej porażki. Chorzowianki były bez wątpienia najlepszą drużyną i zasłużenie zwyciężyły w turnieju.

Drugie miejsce zdobyła Skra Warszawa (dwa zwycięstwa), a trzecie Otmęt Krapkowice (jedno zwycięstwo), a czwarte Cracovią (bez zwycięstwa).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 156 z 2 lipca 1973