zawody kolarskie

data prawdopodobna

"Morbitzer przed Szostakiem" -

Morbitzer przed Szostakiem

NIEZWYKLE interesujący był wyścig o indywidualne mistrzostwo okręgu krakowskiego zorganizowany w Oświęcimiu. Najbardziej interesującą walkę stoczyli młodzicy na dystansie 34 km, w której jak było do przewidzenia, ton wydarzeniom na szosie nadawali czołowi zawodnicy w kraju: Szostak i Morbitzer z Cracovii. Zwyciężył Morbitzer o „gumę” przed Szostakiem w czasie 53.46 min. Trzecie miejsce Makucha z Górala Żywiec (w tym samym czasie co zwycięzca), świadczy o postępach tego ostatniego. W seniorach na dystansie 102 km zwyciężył członek kadry olimpijskiej — Rzepka (Unia) przed I Orczykiem (Cracovia) 2.47,0 i Sawerą (Unia) 2.53,28. Wśród juniorów (68 km) tytuł mistrza okręgu zdobył Blachura (Unia) — 1.50,40 przed swym kolegą klubowym — Sztafińskim i Rusinem z Cracovii. Wyścig żaków na 10 km wygrał Mączka przed Bruzdą i Naglikiem (wszyscy z Unii). Sędzią gł. wyścigu był Wiesław Sikora.
Źródło: Echo Krakowa nr 214 z 11 września 1973