zawody kolarskie

data prawdopodobna

"Kolarze szosowi wyłonili mistrzów" -

Kolarze szosowi wyłonili mistrzów

W OŚWIĘCIMIU staraniem działaczy tamtejszej Unii zorganizowane zostały mistrzostwa okręgu w kolarstwie szosowym, w których wzięło udział wielu zawodników z całego kraju. Wyścig seniorów na dystansie 108 km wygrał członek kadry — S. Dymek z Wisłoki w czasie 2.42,00 a mistrzem okręgu został K. Korcala, który w czasie 2.44,18 zajął w ogólnopolskiej konkurencji 8 lokatę. Wyścig juniorów na dystansie 73 km wygrał H. Pawlikowski z Broni Radom — 1. 52,20 a mistrzem okręgu został Wł. Stan z Cracovii, który zajął 3 miejsce w czasie tym samym co zwycięzca. Zaciętą walkę stoczyli młodzicy na dystansie 36 km. Triumfował R. Szostak z Cracovii, który na finiszu pokonał A. Pajora z wrocławskiego Dolmelu a trzeci był J. Dziurdzia z Zielonek, w jednakowym czasie 59,20 min. Sędzią gł. zawodów był K. Janik a komandorem — M. Piwowarski.
Źródło: Echo Krakowa nr 95 z 23 kwietnia 1974