1974-05-30 zawody kolarskie

zawody kolarskie

"Kolarze Unii i Cracovii najszybsi w jeździe drużynowej" -

Kolarze Unii i Cracovii najszybsi w jeździe drużynowej

Z UWAGI na niewywiązanie się przez RP LZS w Tarnowie z organizacji drużynowych mistrzostw okręgu w kolarstwie, impreza ta w trybie przyspieszonym odbyła się ze startem i metą w Krakowie.

Wyścig drużynowy seniorów na dystansie 80 km wygrała Unia Oświęcim (J. Rzepka, Z. Sawera, T. Madej i S. Wawro) w czasie 1.56.40, co dało przeciętną szybkość ponad 41 km/godz. Drugie miejsce zajął niespodziewanie Hutnik (T. Kaczkowski, J. Janik, A. Głowacki i M. Gawlik), który w czasie 2.07.40 wyprzedził Cracovię — 2.08.23. W konkurencji juniorów na dystansie 72 km zwyciężyła Cracovia I (B. Rusin, S. O-skwarek, M. Kyzioł i J. Morbitzer) 1.48.38 (blisko 40 km/godz.), przed Unią I 1.52.00 i Cracovią II 1.53.19.

Wśród młodzików, którzy przejechali dystans 30 km, triumfowała Cracovia I (R. Szostak, M. Tomczykiewicz i J. Lato) 44.25 (przeciętna ponad 40 km/godz.), przed Unią I 45.14 i LZS-em Wadowice 47.07. Startowało 25 zespołów. Sędzią gł. był mgr J. Klinik a komandorem W. Sikora.
Źródło: Echo Krakowa nr 127 z 31 maja 1974